banner3088

Hırka-i Şerif ziyarete açıldı

Ramazan ayının başlamasıyla Hırka-i Şerif Camii’nde bulunan kutsal emanetler de ziyarete açıldı. Sergilenen kutsal emanetlerde Peygamber Efendimizin (sav) hırkası ziyaretçilere duygusal anlar yaşattı.

Hırka-i Şerif ziyarete açıldı
Her yıl Ramazan ayının ilk cumasında ziyarete açılan kutsal emanetler, bu yıl da vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Fatih Hırka-i Şerif Camii'nde muhafaza edilen kutsal emanetler, düzenlenen törenle ziyarete açıldı. Hırka-i Şerif ve kutsal emanetlere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kutsal emanetleri görebilmek için camiye giren vatandaşlar, özellikle Peygamber Efendimizin (sav) hırkasının bulunduğu bölümde duygusal anlar yaşadı.

Vali Hüseyin Avni Mutlu ve Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın da katıldığı törende Kur’an-ı Kerim ve dualar okundu. Daha sonra Vali Mutlu ve beraberindekilerin girişiyle kutsal emanetler ziyarete açıldı. Hırka-i Şerif'in bulunduğu bölümde dua eden Mutlu ve Topbaş, çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Vali Mutlu, bugüne kadar hırkanın korunmasının önemli olduğunu vurgulayarak, “Son yapılan konservasyon çalışmaları ile hırka artık bundan sonra sorun olmayacak şekilde geleceğe taşınmış oldu. Dolayısıyla ziyaretçi sayımız ne kadar yoğun olursa bu bir berekettir. Ama bundan olumsuz bir yönden etkilenmek söz konusu değildir” dedi.

Belediye Başkan Kadir Topbaş ise vatandaşları uyararak, “Bu tur ziyaretlerde manevi duyguların doruğa çıktığı bir ortamda tabii ki çevreye zarar vermeme noktasına dikkat edilmeli. İtme kakma olmamalı. Bu bir ibadet değil, bu bir hatırayı görmektir. Bunu farklı bir şekilde değerlendirmemek lazım” diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2012, 02:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3551

banner3212