Bağcılar Belediyesi 270 bin haneye su tasarrufu için ücretsiz aparat dağıtıyor

Bağcılar Belediyesi, barajlardaki doluluk oranının son on yılın en düşük değerinin ölçüldüğü İstanbul'da muhtemel su sıkıntısına karşı önlem olarak ilçedeki 270 bin haneye ücretsiz su tasarruf aparatı dağıtıyor. Uygulamadan memnun kaldıklarını söyleyen ilçe sakinleri, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir'e teşekkürlerini iletti.

Bağcılar Belediyesi 270 bin haneye su tasarrufu için ücretsiz aparat dağıtıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bağcılar Belediyesi, barajlardaki doluluk oranının son on yılın en düşük değerinin ölçüldüğü İstanbul’da muhtemel su sıkıntısına karşı önlem olarak ilçedeki 270 bin haneye ücretsiz su tasarruf aparatı dağıtıyor. Uygulamadan memnun kaldıklarını söyleyen ilçe sakinleri, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir’e teşekkürlerini iletti.

İSKİ verilerine göre bugün barajlardaki doluluk oranı yüzde 20.12 olarak ölçüldü. Bu değer son 10 yılın en düşük değeri olarak kayıtlara geçti. İstanbul’da barajların alarm vermesi sebebiyle Bağcılar Belediyesi de dikkat çeken bir çalışmaya imza attı. Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir’in önderliğinde yapılan toplantıda ilçede bulunan 270 bin haneye su tasarruf aparatı dağıtılmasına karar verildi. Hazırlıkların ardından start verilen çalışmada belediye personeli, Yenigün Mahallesi’nden dağıtıma başladı. Kapı kapı dolaşan ekipler, vatandaşlara ücretsiz olarak su tasarruf aparatı verdi. Bu aparatlar yüzde 70 oranında su tasarrufu sağlıyor. Ekiplere Başkan Özdemir de eşlik etti. Su tüketimine özen göstermek gerektiğini söyleyen Özdemir, “Önemli bir çalışma yapıyoruz. 270 bin hanemizi dolaşarak komşularımızla bir araya geliyoruz. Bağcılar’ımızı güzel bir noktaya getirmek ve doğru yönetmek adına vatandaşlarımızın taleplerini ve görüşlerini alıyoruz. Onlara hediyelerimiz de var. Özellikle su tasarrufunu sağlayan aparatları veriyoruz. İnşallah bu sayede ciddi bir tasarruf sağlamış olacağız” dedi.

Ücretsiz su aparatı dağıtımı, 22 mahallenin tamamında yapılacak.