Karesi Belediyesinin yatırımları ilçeyi geliştiriyor

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, 'Gelirimizi artıran, çevreci, sosyal ve kültürel yatırımlarımız sayesinde ilçemizin değerine değer katıyoruz' sözleri ile Karesi'ye yatırımların sürdüğünü açıkladı.

Karesi Belediyesinin yatırımları ilçeyi geliştiriyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Gelirimizi artıran, çevreci, sosyal ve kültürel yatırımlarımız sayesinde ilçemizin değerine değer katıyoruz” sözleri ile Karesi’ye yatırımların sürdüğünü açıkladı.

Karesi Belediyesi farklı alanlardaki yatırımlarıyla ilçeye değer katmaya devam ediyor. Belediye Başkanı Dinçer Orkan, göreve geldiği günden bu yana söz verdiği projeleri hayata geçirmeye devam ederken, ilçenin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatı da zenginleşiyor. Kültür ve Sanat Evi, Güneş Enerjisi Santrali (GES), Millet Bahçesi, Turplu Halı Saha ve Çok Amaçlı Salon, Kamçılı, Tatlıpınar, Yeniköy ve Kabakdere halı sahaları açılışları ardından Temizlik İşleri Ek Hizmet Binası ve 1. Sınıf Katı Atık Getirme Merkezi ile Atatürk Anı Evi açılışını gerçekleştirdi. Gürcü mimarisi inşa edilen Armutalan Kültür Merkezi ise hizmet vermeye başladı. Kırsal mahalle yatırımlarını hızlandıran Karesi Belediyesi, Armutalan Kültür Merkezi ve Çaypınar Sosyal Tesisi açılışları ardından Kavaklı, Köteyli ile Aktarma köy konaklarının açılışına hazırlanıyor.

Öte yandan bu yıl içerisinde Karesi Belediyesi İnsansız Hava Aracı Uygulamalı Eğitim ve Teknoloji Merkezi hizmete alınacak. İnsansız Hava Aracı (İHA) teorik ve uygulamalı eğitim sınıfları, İniş ve kalkış pistleri, kapalı uçuş alanları ile pist ve off-road RC araç yarış alanlarının yer alacağı Karesi Belediyesi İnsansız Hava Aracı Uygulamalı Eğitim ve Teknoloji Merkezi kurulması yönelik Türkiye’de bir ilk olacak merkez ile Karesi, İHA Üssü haline gelmesi planlanıyor.