Küçükçekmeceliler Cumhuriyetin 100. yılını etkinliklerle kutlayacak

Küçükçekmece Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yıl dönümünü dinletilerden, konserlere, sportif turnuvalardan, sergilere dolu dolu bir etkinlik programıyla kutlamaya hazırlanıyor. Kentin cadde ve sokaklarını bayraklarla donatan Küçükçekmece Belediyesi, bir hafta boyunca farklı etkinliklerle devam edecek 100. yıl coşkusunu, 29 Ekim'de sevilen sanatçı Cem Adrian konseriyle taçlandıracak.

Küçükçekmeceliler Cumhuriyetin 100. yılını etkinliklerle kutlayacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Küçükçekmece Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yıl dönümünü dinletilerden, konserlere, sportif turnuvalardan, sergilere dolu dolu bir etkinlik programıyla kutlamaya hazırlanıyor. Kentin cadde ve sokaklarını bayraklarla donatan Küçükçekmece Belediyesi, bir hafta boyunca farklı etkinliklerle devam edecek 100. yıl coşkusunu, 29 Ekim’de sevilen sanatçı Cem Adrian konseriyle taçlandıracak.

Küçükçekmece Belediyesi, 100. yıla armağan 3 özel sergiyi sanatseverlerle buluşturacak. Bir asrın sanatsal serüvenine ışık tutan duayen sanatçılar, Cumhuriyetin 100. yılı onuruna, 100 eserini Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde “Sanata Yön Verenler” başlıklı sergi bir araya getirecek. Cumhuriyet yüzyılına armağan edilen sergi, 50 usta sanatçının 14 farklı branştaki eserlerine ev sahipliği yapacak. “Bir Çift Mavi Gözün Işığında“ sergisiyle 90 yaşındaki sanatçı İbrahim Küçükenez, son dönem eserlerini Atakent Kültür ve Sanat Merkezi’nde meraklılarıyla buluşturacak. Yedi yaşında Mustafa Kemal Atatürk ile tanışan sanatçının hayatını ve sanatını şekillendiren Atatürk’ün portrelerini Küçükçekmece’de sergilenecek. Yener Korkmaz’ın 15 yıllık çalışmalarının ürünü olan “Bandırma Vapuru, Paşabahçe Vapuru” gibi 16 ayrı başlıktan oluşan ve kendi tasarımı olan gemi modelleri ise Belediye Başkanlığı Binası’nda açılacak olan ‘Vira Vira’ sergisinde yer alacak. Küçükçekmeceli öğrenciler, ilçedeki Bilgi Evleri’nde 100. yıl kutlamalarına hazırlanıyor. Kentteki 7 Bilgi Evi’nde öğrenciler Atatürk ve Cumhuriyet konulu gösteriler hazırlayarak, 100. yılı coşkuyla karşılayacak. Halkalı’daki Gençlik Gelişim Merkezi Kütüphanesi ve Kuşlu Çocuk Kütüphanesi’nde yazar Hafize Çınar “Atatürk’te Bir Zamanlar Benim Gibi Bir Çocuktu” başlıklı söyleşiyle çocuklar ve gençlerle bir araya gelecek. Etkinlikler ilk olarak Küçükçekmece Belediyesi Müzik Akademisi öğrencilerinin hazırladığı “2. Yüzyıla Merhaba” dinletisiyle 25 Ekim’de başlayacak.

Sporcular farklı branşlarda mücadele edecek

100. yıl Cumhuriyet Turnuvaları kapsamında ilçedeki Soyak Olimpiakent Sitesi, tenis turnuvasına ev sahipliği yapacak. Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde ise Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası’nda sporcular en iyi hamleyi yapabilmek için kıyasıya yarışacak.

Kutlamalar çerçevesinde, 27 Ekim Cuma günü Saha Çözüm ekibi ile birlikte bando ekibi meydanlarda ve caddelerde, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına vatandaşları davet edecek. İlçedeki tüm kültür merkezlerinden “Cumhuriyet” temalı sesler yankılanırken, Cumhuriyet’in 100. yılına özel videolar, görsel ve içerikler ilçedeki AVM’lerde gösterime sunulacak.